Menu
Slogan
Your Cart

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

ENDÜSTRİYEL SU ARITMA

Dünya nüfusunun artması, endüstriyelleşmenin fazlalaşması çeşitli sorunları da beraberinde getirmektedir. Bunların başında da sağlıklı suya erişimdir. Sağlıklı suya erişim gün geçtikçe doğal yollarla zorlaşmakta, dağlardan çıkan sular dahi evlerimize, işyerlerimize gelene kadar pek çok sağlıksız şeye maruz kalmaktadır. Fakat gelişen teknoloji ile sağlıklı suya ulaşmak daha kolay olmakta, mevcut su kaynakları daha verimli ve tasarruflu kullanılabilmektedir.

Evlerde kullanılan su arıtma cihazlarının yanı sıra endüstriyel olarak da su arıtma sistemleri ile de arıtma işlemi de yapılabilmektedir. Endüstriyel su arıtma sistemleri sayesinde hem içilen sular hem de kullanılan sular daha sağlıklı, insan sağlığına en uygun özelliklere getirilebilmektedir. Endüstriyel su arıtma sistemleriyle insanların hemen her alanda ihtiyaç duydukları su, temizlenerek tüketime en uygun hale getirilir. Sistem ileri teknoloji cihazlardan meydana gelir ve bu cihazlar analiz özelliğine sahiptir. Analiz cihazları içine gelen suyu analiz ederek gerçek manada suyun içinden arındırılması gereken maddeleri tespit etmekte ve özel filtreler yardımıyla ayrıştırmaktadır.

Adından da anlaşılacağı üzere endüstriyel su arıtma cihazı daha çok sanayi ortamlarında kullanılmaktadır. Bu cihazlar evlerde, ofislerde kullanılan arıtma cihazlarına nazaran aynı anda çok daha yüksek oranda suyu arıtabilmekte, işletmelerin ihtiyaçlarına göre içme suyu ya da kullanma suyu ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Cihazların içinde yer alan filtreler su içindeki bütün atık maddeleri ve bakterileri etkili şekilde temizlemekte, böylece iş ortamlarında sağlıklı bir alan oluşmasına da katkı sunmaktadırlar.

Endüstriyel Tandem Su Arıtma Sistemleri Endüstriyel sanayi tipi su arıtma cihazları suyun fiziksel ve kimyasal yapısını değiştirilerek yapılan bir sistemdir. Örneğin basit tortu filtrelerinden başlayarak ultrafiltrasyon ters osmoz ve gerektiğinde elektrodeiyonizasyona kadar farklı saflaştırma teknikleri kullanılarak sağlanır. Endüstriyel su arıtma çözümleri, deniz ve kuyu suyu arıtma atık ve yüzey suyu arıtma gibi sistemlerde kullanılabilir. Endüstriyel su arıtma cihazın amacı suyu saf su şekline getirene kadar arıtılmasını sağlamaktır. Endüstriyel su arıtma cihaz kurulumunda aşama aşama çözüm süreçleri belirlenmektedir. Proje analizleri ve proje standartları belirlenerek endüstriyel arıtma faaliyetine çözümler getirilmektedir. Ayrıca arıtma sistemleri periyodik olarak kontrolleri sağlanmaktadır ve garanti kapsamında ya da yıllık sözleşmeli olarak servis desteği sunulmaktadır. Endüstriyel sanayi tipi su arıtma sistemleri bu alanlarda ihtiyaç duyulan temiz ve sağlıklı suyun karşılanması için kullanılan önemli sistemlerdir.

ENDÜSTRİYEL SU ARITMA SİSTEMLERİ

Endüstriyel arıtma sistemleri atık suların geri kazanılmasına imkân verir. Sanayi ortamlarında oluşan atık sulara pek çok atık madde ve bakteri karışabilir. İş ortamının doğası gereği su içerisine pek çok katkı maddesi girebilir ve bunlar birçok hastalığa davetiye çıkarabilir. Gerek evsel gerekse endüstriyel atık sular ise su arıtma sistemleriyle başarıyla temizlenebilir.

Biyolojik, kimyasal ve fiziksel arıtma teknikleri atık suları temizlemeye yardımcı olur. Bu nedenle de atık suların geri kazanılmasında endüstriyel su arıtma sistemlerinin büyük yeri vardır. Kirlilik seviyesi yüksek sular endüstriyel su arıtma sistemleriyle başarıyla temizlenilir.

Sanayi ortamlarında, fabrikalarda ya da organize sanayi alanlarında pek çok alanda üretimin devamlılığı için berrak ve temiz suya ihtiyaç vardır. Hele ki sağlık sektörü söz konusu olduğunda üretimlerde su kullanılmaktadır ve bu su için endüstriyel su arıtma cihazlarına ihtiyaç olmaktadır. Bütün bu alanlarda su arıtma cihazları kullanılarak su israfının önüne geçilmiş ve su kayıpları en aza indirilmiş olur.

Endüstriyel su arıtma cihazları sadece sanayide kullanılmamaktadır. Küvet, duş, banyo lavabosu, spa, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi gibi alanlardan çıkan suyun da arıtılması ve geri dönüştürülmesinde endüstriyel su arıtma cihazları kullanılabilir. Hatta bu suları endüstriyel su arıtma cihazı olmadan ayrıştırmak imkansızdır. Dolayısıyla kişisel ihtiyaçlarda kullanılan ve gri su olarak adlandırılan suların da geri kazanılmasında ve yeniden sağlıklı biçimde insan hayatına dahil edilmesinde endüstriyel su arıtma sistemlerinden yararlanılmaktadır.

ENDÜSTRİYEL SU ARITMA FİYATLARI

Endüstriyel su arıtma sistemleri fiyatları bu alanda ihtiyacı olanların en çok merak ettiği konulardan birisidir. Elbette herkesin amacı temiz suya ulaşımı sağlamak olsa da piyasada pek çok Endüstriyel Su Arıtma cihazı modeli bulunmaktadır. Modellere ve markalara göre fiyat farkı olmakta, bu da farklı firmalarda veya aynı firmada çeşitli fiyatların karşınıza çıkmasına neden olmaktadır.

Endüstriyel su arıtma cihazı fiyatlarını etkileyen unsurlardan birisi cihazların büyüklüğüdür. Cihazların büyüklüğüne göre su arıtma kapasiteleri değişebilmekte, buna bağlı olarak da kullanım yoğunluğuna en uygun ölçülerde su arıtma cihazı seçmek gerekmektedir. Ayrıca cihazların içlerindeki filtreler de çeşitlilik gösterir. Fitre sayısı ve fitrelerin özellikleri arttıkça doğal olarak sistemlerin fiyatları da artar.

Bu noktada verimlilik ve kalite fiyatlardan daha önemlidir. Uluslararası standartlara uygun olan endüstriyel su arıtma cihazlarının hemen birçoğu ihtiyaçlarınızı başarıyla karşılayacak ve kısa sürede cihaza verdiğiniz paranın çok daha fazlasını tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Eğer amacınız uzun vadeli tasarruf ise hiç düşünmeden işletmeniz için endüstriyel su arıtma sistemleri alabilirsiniz ve doğru arıtma sistemini belirlemek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Geniş ürün yelpazemizde herkese uygun alternatifler olduğu gibi Adana, Mersin ve diğer bütün yerlerde bütçe dostu fiyatlarımızla da fark yaratıyoruz. En iyiye ve en doğruya en uygun maliyetlerle sahip olmanıza yardımcı oluyoruz.

ENDÜSTRİYEL SU ARITMA FİRMALARI

Endüstriyel su arıtma firmaları ile sahip olacağınız sistemler pek çok açıdan avantaj sağlayacaktır. Her şeyden önce canlı hayatının devam edebilmesinin temel kaynağı olan suyun tasarruflu kullanılması mümkün olacaktır. Atık sular yeniden geri kazanılacak ve pek çok alanda temiz su kullanılabilecektir.

Kullanılmış su aynı zamanda çeşitli riskler, hastalıklar barındırır. Oysa endüstriyel su arıtma sistemleriyle suların içindeki zararlı bakteriler ve mikroorganizmalar temizlenerek sağlıklı bir su elde edilir. Yine yağmur suları toplanarak Endüstriyel Su Arıtma sistemlerinde arıtılarak pek çok noktada kullanılabilir.

İşletmelerin büyük veya küçük olması hiç fark etmeksizin Mersin, Tarsus, Adana dahil bütün şehirlerde endüstriyel su arıtma sistemleri kullanılmaktadır. İşletmenizin özelliklerine ve kullanım yoğunluğuna göre bir arıtma sistemi tercih ederek hem çalışanlarınızı hem de suyla temas eden cihazlarınızı koruyabilirsiniz. Bütün bunlar için güvenilir, kaliteli ve tecrübeli bir iş ortağına ihtiyacınız vardır ve firmamız metal endüstrisi ve diğer bütün sektörler için en iyi sistemleri kullanıma sunmakta, satış öncesi ve sonrası desteklerini sürdürmektedir.

SANAYİ TİPİ SU ARITMA SİSTEMLERİ

Sanayi tipi su arıtma sistemleri çok farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Mesela geri dönüşüm sektörü su arıtma sistemlerinin en fazla kullanıldığı alanlardan birisidir. Buralarda pek çok cismin, malzemenin ayrıştırılmasında su kullanılır ve kimi zaman hassas malzemelerin zarar görmemesi için saf su kullanılması gerekir. Sanayi tipi arıtma cihazları kullanılan suyu yeniden kullanıma hazır hale getirdiği gibi temiz suya da dönüştürür.

Gıda ve hayvancılık sektörü endüstriyel su arıtma sistemlerinin kullanıldığı bir diğer alandır. Su beraberinde çeşitli hastalık risklerini de taşıdığından dolayı hayvanların tüketimine en uygun kıvamdaki, sağlıklı su arıtma cihazları ile elde edilebilmektedir. Özellikle besicilikte mineralli arıtılmış su için sanayi tipi arıtma cihazları tercih edilmektedir.

İçecek ve meşrubat üretim tesisleri arıtma sistemlerinin kesinlikle bulunduğu yerlerdir. Buralarda kullanılacak suyun belli değerlerde ve saf olması gerekir. Arıtma cihazlarıyla bunu sağlamak mümkündür. Tekstil endüstrisi suyun en fazla kullanıldığı alanlardan birisidir ve burada endüstriyel su arıtma sistemlerinin kullanımı büyük tasarruf sağlayacaktır. Kimya endüstrisi alanında da benzer şekilde saf, temiz suya ihtiyaç olduğundan mutlaka su arıtma cihazlarına gerek vardır. Maden endüstrisi ve cam üretim sektörü yine en yoğun tercih edilen alanlardır. Buralardaki saf su ihtiyacı için de su arıtma sistemleri öne çıkmaktadır. Otomotiv sektöründe kireçsiz su ihtiyacı ve ekipman ömrünü uzatmak için endüstriyel su arıtmadan yararlanılmaktadır.

ENDÜSTRİYEL SU YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

Su yumuşatma cihazları endüstriyel alanda kullanılan bir çok firmanın ihtiyaç duyduğu cihazlardır. Yumuşatma cihazları reçineli sistemden oluşmaktadır. ev tipi kullanımda direkt tesisata bağlanan bu sistemler yazlık villa vb. yerlerde kirecin yoğun olduğu şebeke sularında çok amaçla kullanabilmektedir. yumuşatma cihazları endüstriyel veya evsel kullanımında zarar veren CA ve MG iyonlarının sudan alınarak suyun yumuşatılması kirecin giderilmesi işini yaparlar.su yumuşatma cihazı bazı bileşenden oluşmaktadır. bunlar reçine kolonu, otomasyon, reçine hammaddesi, difizör, rejenarasyon tankı sistemi oluştururken bileşenler kendi kapasitelerine ve de diğer bileşenlere uyumlu olarak seçilmelidir.

SU YUMUŞATMA YÖNTEMLERİ

Ensütriyel Su Arıtma YumuşatmaSu yumuşatma yöntemleri için pek çok metodu vardır. Bunlardan en çok bilinen ve uygulananlar yön değişimi, distilasyon ve ters ozmoz yöntemidir .

Bu yöntemleri açıklayacak olursak;

İyon Değişim Yumuşatma Yöntemi (lon Exhange): Katı yüzeye elektrostatik kuvvetlere bağlı halde bulunan iyonların yerine sıvı fazla bulunan farklı özellikteki iyonların geçmesi işlemidir. Ayrıca iyon değişimi kalsiyum ve magnezyum iyonlarını sudan uzaklaştırabilmek için kullanılır.

Distilasyon Yumuşatma Yöntemi (Damıtma Yöntemi) : Distilasyon yöntemi, suyu yumuşatma da ve saflaştırmada kullanılan bir yöntemdir. Damıtma en az bir sıvı içeren karışımları ayıran fiziksel bir işlemdir suyu ısıtarak buharlaşmasını sağlamak ve ağır moleküllerinden ayırma özelliğine de dayanmaktadır. Damıtma karışımındaki her madde kendi benzersiz kaynama noktasına sahip ve karışımları ayırma özelliğine sahiptir.

Reverse Osmosis Su Yumuşatma Yöntemi (Ters Ozmoz): Su arıtmada kullanılan en yaygın sistemlerden bir tanesidir ters ozmoz yarı geçirgen reverse osmosis mebranına alçak basınç altında kuvvet uygulayacak suyun demineralize veya deiyonize edilmesi için daha çok endüstriyel alanda kullanılan bir yöntemdir.

SEKTÖREL ÇÖZÜMLER

Endüstriyel su arıtma saf suyla üretim yapan medikal şirketlerde, kozmetik şirketlerinde öne çıkmaktadır. Yine tavuk çiftliklerinde, besihanelerde mineralli su üretimi için kullanılmaktadır. Otomasyon başta olmak üzere kireçsiz suya ihtiyaç olan birçok sektörde de endüstriyel su arıtma sistemleri talep edilmektedir. TECHNOWATER Su Arıtma Teknolojileri firması olarak her zaman müşteri odaklı çalışmalarımızla su arıtma teknolojilerinin en son olanaklarını kullanımınıza sunuyoruz.

Model: Ultraviyole Sistemleri
Amalgam Lambalar, standart ve yüksek çıkışlı (HO) lambalara göre daha yüksek sıcaklıklarda çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bu sayede daha düşük ekipman maliyeti ile daha yüksek verim elde edilir. First Light Amalgam Serisi, orta basınç lambalara göre maliyet avantajlı bir alternatiftir. Firmadaki üre..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Model: budget
BUDGET SERİSİ TERS OZMOZ SİSTEMLERİ720 lt/gün - 75 m³/gün Paslanmaz çelik Klasik arıtım sistemlerinin yetersiz kaldığı sulara (denizsuyu, iletkenliği yüksek olan sular , kuyu suları vb.) uygulanan, suyun içindeki istenmeyen tüm mineralleri sudan ayıran, saf su eldesine yönelik membran..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Model: CE-2UV
Bakterileri 9 dakikada yok ederGün içinde sürekli mikrop ve bakterilere maruz kalan telefonunuzu 9 dakika içerisinde % 99,9 oranında tüm mikroplarından arınır.Kullanımı kolay ve otomatik olarak kapanırTakın, telefonu içine koyun ve kapağı kapatın ve düğmeyi tıklayın, UV ışıkları otomatik olarak başl..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Model: Çelik Tanklı Yüzey Borulamalı Aktif Karbon Filtre Sistemleri
Aqualine Aktif karbon filtreler, suda istenmeyen klor, renk, tat , koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır. Aktif karbon kömürümsü ancak çok geniş yüzey alanına (1000-1500 m2/gr) sahip bir malzemedir. TEKNİK ÖZELLİKLEREpoksi boyalı karbon çelik tanklıAqu..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Model: CTYB-1
Demir, Mangan filtreleri özel mineraller sayesinde; suda 5ppm’e kadar olan  demir ve mangan miktarını, içme ve kullanma suyu standartlarına (Fe=0,2 ppm - Mn= 0,05ppm) kadar düşürebilmektedir. Bu özel mineraller için herhangi bir ekstra rejent malzemeye ihtiyaç olmamaktadır. Ayrıca suda bulunan ..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Model: Aqualine Degazör Sistemleri
DEGAZÖR SİSTEMLERİDegazör Sistemleri, su içerisindeki karbondioksit (CO2) ve hidrojen sülfür (H2S) gibi eriyik gazların giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Su içerisinde bulunan eriyik gazların giderimi için; su, Degazör’ün en üst kısmındaki dağıtım difüzöründen üniteye giriş yapar. Su, Degazör’ü..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Model: Deiyonizasyon Sistemleri
AQUALINE DEİYONİZASYON SİSTEMLERİİşlem görmemiş tüm sularda, çözülmüş mineral tuzları bulunur. Bu tuzlar su içerisinde, pozitif yüklü katyonlara ve negatif yüklü anyonlara ayrılırlar. Deiyonizasyon Sistemi sayesinde bu iyonların miktarı çok düşük seviyelere indirilerek saflaştırma işlemi yapılır.Dei..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)