Menu
Slogan
Your Cart

EVSEL SU ARITMA

Firmamız 2006 yılından beri Mersin bölgesinde kendini geliştirdiği tecrübesi ile kuyu suyu, içme suyu, atık su gibi sistemlerde faaliyet göstermektedir. Tüm su arıtma sistemlerinin satışını, montajının takibini ve teknik servis hizmetini sağlamaktayız. Bu bağlamda amacına uygun kalıcı çözümler için sürekli gelişmeye ve çalışmaya devam etmekteyiz ayrıca ülkemizin tüm şehrine arıtma sistemleri ve teknik servis hizmeti de sunmaktayız.

Aşağıda su arıtma cihazlarımızın modellerini ve fiyatlarını inceleyebilir, size uygun cihazları sipariş verebilirsiniz. Teknik bilgiler için blog bölümümüzü ziyaret etmeyi unutmayınız.


SU ARITMA CİHAZI NEDİR? NE İŞE YARAR?

Su arıtma cihazları musluklara takılan bir cihazdır bu cihazlar musluklardan akan suları temiz, sağlıklı ve lezzetli hala getirir su arıtmaz cihazları ev ve işyerlerinde hem ekonomik hem de sağlığın korunmasında da önemli rol oynamaktadır. Arıtma cihazları temiz ve kaliteli su ihtiyacını karşılamaktadır su arıtma cihazları uzun ömürlü bir kullanım olanağı sağlamaktadır ve bunun yanı sıra günün her saatinde kaliteli içme suyu olanağı vardır.


SU ARITMA CİHAZLARIN FAYDALARI ?

 • Ekonomik açıdan tasarrufu sağlar
 • Kötü kuku ve zararlı maddeleri engeller
 • Sindirim sistemini destekler
 • Su da kireçlenmeyi önler
 • Suyun mineral ve pH değerini düzenleyerek daha sağlıklı hala getirir
 • Arıtılmış su diğer sulara göre kanda daha hızlı dolaşır ve bu sayede insan bedenine enerji verip yaşam kalitesini arttırır


SU ARITMA CİHAZLARIN AŞAMALARI

Su arıtma aşamaları Su arıtma cihazları 6 aşamadan oluşmaktadır. Filtrelerin her biri özel işlemler uygulamaktadır. Ayrıca su arıtma cihazların garanti süresi de 3 yıldır.

 • Sediment filtre (tortu filtre): bu filtre sudaki çamur, pas ve kum gibi partiküllerin sisteme girişini engellemek için kullanılır.
 • Gaç filtre (granül aktif karbon): bu filtre ise bazı kimyasalları sudan çıkarmak için kullanılır ve suda hidrojen sülfür veya klor gibi suya koku ve tat veren kimyasalları uzaklaştırmak için kullanılır
 • Blok filtre (aktif karbon): ise suyun içinde bulunan kireci temizler insan sağlığında da hiçbir olumsuz özellik barındırmamaktadır.
 • Son karbon (tatlandırıcı): bu filtrede Hindistan cevizi kabuğu bulunmaktadır. içerisinde kimyasal özellik barındırmaz su arıtma cihazında suyun lezzetini bozmaması amacıyla kullanılır.
 • Membran filtre (ana filtre): su arıtma cihazlarında olması gereken en önemli filtrelerden biridir bu filtre gözeneklere sahip olan suyun içinde bulunan zararlı maddeleri süzerek temiz suyun elde edilmesini yarar.
 • Mineral filtre: çocuk yaşlı veya hamile bayanların olduğu ailelerin daha çok ilgi göstermesi gereken bir filtredir. Mineral filtre su arıtılırken suyun içeriğinde bulunması gereken sodyum, potasyum özellikle kalsiyum suyun içeriğine katarak vücudumuzun bağışıklık sistemini ve direncini yükseltir.
 • Alkali filtre, bağışıklık sistemi koruyucusudur. Vücuttaki asit dengesini korur vücudun hücre seviyesini yeniler genç ve sağlıklı diri kalmasına yardımcı olur alkali su vücudun hücre yapısı gereği vücuda emilim, yani hücrenin nemlenmesini için gerekli olan her yardımı sağlar.
 • pH aralığı 0-14 arasında değişim göstermektedir. 7 nötr 0-7 arası asidik 7-17 arası alkali su olarak kabul edilir yani pH değeri 7,5-8,5 arası olması idealdir.
 • Suyun pH değerinin önemini belirtecek olursak iyi ve kaliteli su içmek yaşamı boyunca sağlıklı bir şekilde yaşamı sürdürebilmektir suyun temiz, kaliteli olması dışında suyun sertliği de önemlidir musluktan akan suyun sertliğinin olup olmadığını köpürüp köpürmemesinden anlaşılır bu nedenle suyun kalitesini sertliği belirler ve sert sular sağlıklı sulardır sağlıklı kalabilmek için de 2,5/3 lt su tüketilmelidir.


NEDEN SAĞLIKLI SU ÖNEMLİDİR?

Suyu arıtmanın faydalarıSağlı su yaşamı boyunca önem taşıyan temel bir ihtiyaçtır. Suyun içeriğinde sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve fosfat gibi önemli olan mineraller içermektedir su insan hayatı için oksijenden sonra en önemli ikinci ihtiyaçtır. Çünkü ter, tükürük idrar gibi vücut sıvılarının üretimi vücut ısısının düzenlenmesi su ile mümkün olur ev ve işyerlerinde içmek için kullandığımız suların sağlıklı su olabilmesi için su arıtma cihazı kullanmaktır.


SU ARITMA CİHAZLARININ FİLTRE TEMİZLİĞİ

Arıtma cihazları düzenli olarak her 6 ayda bir ya da senede bir filtre kontrolü yapılmalıdır çünkü filtrelerden gelen kum, çamur gibi etkenler de bir süre sonra bakteri üretmektedir ve filtrelerdeki gözenekler tıkanmaktadır. Bu sebeple su arıtma cihazından verim alınamamaktadır ters ozmoz ev tipi arıtma cihazları daire girişi kapı önü cihazlar kapsamındaki filtrelerin dışında herhangi bir filtre yıkanarak tekrar kullanılmaz tüketicilerin kullanım esnasında dikkat etmesi gereken kullanım süresini takip ederek filtrelerin değişim süresi geldiğinde mutlaka değiştirilmelidir ve aynı zamanda firmadan aldığınız zaman avantaj sağlar çünkü üretici firmalarda aldığınız taktirde firmalar periyodik bir şekilde bakım sürelerini belirleyip bakım zamanı geldiğinde istenilen süre içerisinde filtre değişimini de sağlanmaktadır.Marka: Pallas Model: M100
Pallas2012-100 GPD Membran1812 Membran Kılıfına uyumludur...
800,00TL
Vergiler Hariç:800,00TL
Marka: Pallas Model: M150
Pallas2012-150 GPD Membran1812 Membran Kılıfına uyumludur...
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Model: A7
 Metal Basınç Denge Tankı 2.2 Galon Tank..
1.200,00TL
Vergiler Hariç:1.200,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 76 (7 Sayfa)